Garage Otomotiv - Bmw, Mercedes, Land Rover, Jaguar, Audi, Mini, Volkswagen Özel Servisi

Araçlarınız da Neden Orjinal Filtre Kullanmalısınız?

Araçlarınız da Neden Orjinal Filtre Kullanmalısınız?

Araçlarınız da Neden Orjinal ve Üretici Onaylı Filtre Kullanmalısınız, Biliyormusunuz?

YAKIT FİLTRESİ

Yakıt filtresi, enjeksiyon sisteminin işlevselliğinin ve mükemmel bir performansla çalışmasının kilit parçasıdır ve yakıt içersindeki kirleticilere karşı enjeksiyon sistemini korur.

Araçlarınızda Kulladıgımız  yakıt filtreleri maksimum 15 bara kadar dayanıklılık sağlayan oem standartlarını karşılayacak, yakıt içerisinde erimiş 2µm(Micron) luk kir parçacıklarının etkin bir şekilde uzaklaştırılmasını ve filtrasyonunu sağlamak üzere formüle edilmiş water seperated(Su Ayıraçlı) kağıtlar kullanılarak üretilmiştir. Bu özellikler sayesinde enjeksiyon sistemleri etkin bir şekilde korunur ve bu sayede değişim aralıklarının uzatılması mümkün kılınır.

KABİN FİLTRESİ

Kabin filtresinin görevi araçtaki klima sisteminde nemlenme sonucu oluşan bakteri ve mantarlardan kaynaklanan kötü koku ve partiküllerin kabinde insan sağlığına zarar vermesini önlemek ve süzmektir. Araç dışından kabine giren havadaki polen, toz , eksoz gazı , kötü koku ve alerjenlerin süzülüp kabin içi hava kalitesinin artırılarak yolcuların sağlığını korumak kabin filtresinin temel işlevidir .

Araçlarınızın Bakımında  kullandığımız kabin filtreleri , insan saç telinden 10 000 kat daha ince azot oksitler, metan , ozon gibi 3 µm (Micron) dan daha düşük ölçekteki zararlı gazların süzülebilmesinde aktif karbonlu filtre metaryelleri kullanılmaktadır. Bu sayede kötü koku ve partiküllerin kabinde insan sağlığına zarar vermesi  önlenir.

HAVA FİLTRESİ

Dizel ve benzinli motorlar için en önemli filtre hava filtresidir. Çünkü motordaki ateşleme sisteminin ihtiyaç duyduğu havayı toz ve gözle görünmeyen partiküllerden temizleme görevi hava filtresinindir.

Araçlarınızda kullandığımız  hava filtreleri maksimum filtre kararlılığı sağlar. Çalışma süresine bağlı performans düşüşünü ve tıkanmayı engelleyen özel bir kabartma kağıt kullanılır. Kabartmalı filtre kağıdı nemli hava koşullarında bile basınca ve yırtılmaya dayanıklılığı maksimize eder. İçerdiği özel kimyasallar ve fırınlama sayesinde motor içinde oluşan kıvılcımlardan kaynaklı yangınlara karşı alev geciktirme özelliği vardır.

YAĞ FİLTRESİ

Bir yağ filtresinin görevi , içten yanmalı motorlarda yağlamanın mükemmel olması için motor yağının sürekli temiz kalmasını sağlamaktır. Bir yağ filtresinden dakikada 3-6 bar basınçla yaklaşık 100 litre motor yağı süzülmektedir. Bu süzme işlemi motor yağının içinde oluşan , 10 µm(Micron) dan daha küçük toz, metal aşınmasından kaynaklanan partiküller, yakıttan karışan kurum kalıntılarına karşı olmaktadır.

Araçlarınızda kullandığımız  yağ filtreleri, yüksek kir toplama kapasiteli mükemmel filtre performansını sağlamak üzere geliştirilmiş üstün nitelikli 240 dereceye(oem standardı) dayanıklı reçineli kağıtlardan üretilmektedir.

Böylece filtreleme performansının sürekliliği sonucu, motor içi aşınmada ölçülebilir bir azalma , düşük emisyon ve yakıt tüketimi sağlanmaktadır.